Srdečně Vás zveme k účasti na dalším ročníku závodu dračích lodí!

Dolany - IV - Zase o kousek lepší závod

Tentokrát určitě

O pořádání letošních závodů v Dolanech nebylo pochyb. Když to vyšlo vloni musí to vyjít i letos, říkali jsme si shodně s organizátorem a nakonec to vyšlo. V letošním roce i s krásným počasím, které určitě pomohlo tomu, že tentokrát jsem absolvovali i více jízd.

Závody

Závodní posádky v Dolanech vznikají plánovitě dopředu před akcí, aby se na místě upravily na aktuální počet závodníků, počet pádlujícíh rodičů atd. Ale všeobecné nadšení nakonec vždy dojde cíle a posádky vzniknou. A je krasné sledovat že někde dokonce přidají i týmový dres nebo kostým, někde přidají i bojové heslo nebo pokřik a téměř vždy se doslova vyřádí na názvech posádek. 

Závodní trať kterou již leta vyměřuje p. Vlasák z Dolan byla letos ještě o něco delší než obvykle. Její délku tak pro rok 2021 odhadujeme na 570 metrů. Odhad je to proto, že přesné měření není potřeba. Všechny posádky jedou tutéž trať takže jde čistě o orientační hodnotu.

Závodní výsledky

V Dolanech jezdí jedna loď, takže posádky jezdí na čas a nemají tak přímé srovnání na vodě. Těšíme se že třeba jednou opět budou dvě lodě, což určitě přispěje atraktivitě dračích závodů. Nicméně i jízda na čas posádky vyčerpá.

Jak to dopadlo:

1.
2.
3.
4.

Dětské posádky na závěr. V letošním roce jsme nakonec vytvořili dvě dětské posádky, které se mohly projet na Vltavě na dračí lodi a vyzkoušet si zkrácenou závodní trať. Děti přijaly závod s nadšením a soutěžily a praly se snad ještě více než dospělí. Jestli to tak půjde dál bude třeba udělat speciální závodní kategorii jen pro děti. Na to se těšíme.

Tak zase za rok Dolany...

Datum konání: 
Sob, 28/08/2021