Halový pohár dračích lodí 2012 již zná své vítěze!

V sobotu 25. 2. 2012 proběhl historicky první ročník závodů dračích lodí v bazénu. Tento v Čechách zcela nový druh závodů na dračích lodích proběhl na bazénu Slavia Praha a ogranizačně jej zajistil náš klub - Pražský klub dračích lodí.

Zákulisí organizace by Vám jistě nabídlo mnoho zajímavých informací, já si dovolím pouze malou ukázku aby jste měli představu jak vypadalo stěhování lodí a přípravy na bazénu. Přípravy byly důležité, ale mnohem záživnější byl vlastní závod. Závod zahájil svým tanečním vystoupením čínský taneční drak, který připomenul fakt, že letošní rok je rokem vodního draka, ve kterém dochází k balhodárnému spojení síly vody a síly draka.
Prvního ročníku závodů se zúčastnilo celkem 17 posádek, z toho 3 plně ženské posádky. Soutěžilo se ve třech pohárech - Fun (pro amatérské posádky) Sport (pro trénované posádky) a v ženské kategorii.

V rámci rozjížděk, skupiny o záchranu, semifinálových a finálových závodů bylo na vodě bazénu k vidění celkem 64 soubojů na velmi krátké trati, která se ale někdy jede neuvěřitelně dlouho dobu.
Jednotlivé týmy nejprve bojovaly o body v rozjížďkách a následně bojovaly o výsledné umístění systémem KO. Tyto závěrečné vyřazovací souboje prověřily jak taktickou, tak ale i vytrvalostní přípravu všech posádek. Protože například nejdelší závod celého poháru byla jízda týmu Dragon Board Velké Dářko proti týmu Pontíci, kde nakonec Pontíci vyhráli ale až v čase 2 minuty 58 vteřin! Naopak nejkratší závod a nejrychlejší vítězství ukázal tým Průtrže dračen, který se přehnal přes svého soupeře za 9 vteřin.


Ve finále prestižní kategorie Sport se nakonec utkaly týmy RK Dragons Jablonec a HAKA Dragons a snímek z jejich souboje je připojen níže. Jejich finálový závod provázelo obří vlnobití a neméně bouřlivé ovace ostatní závodníků. Celkově je pak nutné říci, že atmosféra a divácká kulisa byla skvělá a je nám jako organizátorům moc líto, že z kapacitních důvodů nebylo možné umožnit větší návštěvu veřejnosti.

Výsledky závodů jsou následující:

Pořadí Sport Fun Ženy
1 HAKA Dragons Průtrž dračen W.I.L.D. of Prague - Slavia Praha*
2 RK Dragons Jablonec Mondi Štětí DB Tragédky
3 Tým dračích lodí MZV Zdravá výživa North All-Stars tým

Pozn. V ženské kategorii bylo vyhlašována pouze nejlepší posádka, ale rádi bychom uvedli všechny účastnice

Před závěrečným ceremoniálem předávání cen se s přítomnými závodníky rozloučil také čínský taneční drak, který usnul a bude opět probuzen na další akci dračích lodí. Závodníkům byly mimo jiné předány pamětní listy jako památka na účast na historicky prvním halovém poháru dračích lodí v České republice. No a vítězům v jednotlivých kategoriích také diplomy, poháry a věcné ceny v podobě šampusů, nebo soudu piva na oslavu vítězství.
Chtěli bychom i touto cestou poděkovat všem posádkám, které se rozhodly se našeho závodů účastnit. Věříme, že jste s organizací byli spokojeni a že se tedy znovu uvidíme na dalším ročníku. No a pokud jste nebyli spokojeni se svým výsledkem...tak doufám, že se znovu uvidíme na dalším ročníku, kde budete moci své výsledky vylepšit.

A tak se na další ročník můžeme těšit společně!

halovypohar.praguedragons.cz

HP2012-titulka
Datum konání: 
Sob, 25/02/2012

Komentáře

Děkujeme za reakce

Děkujeme za kladné ohlasy na Halový pohár. Jsme rádi za tak obrovský zájem a pozitivní hodnocení. Skvělá atmosféra závodů byla i díky vám všem. Doufáme, že se za rok opět uvidíme.

Za Pražský klub dračích lodí
Šárka

Zdařilo se

Celá naše posádka Mondi Štětí byla potěšena perfektní organizací, příjemným prostředím a úžasnou atmosférou. Jen houšť podobných klání.

Pavel Čermák

Poděkování

Za všechny členy Zdravé Výživy vám chci poděkovat za organizačně perfektně připravené závody a super atmosféru. pokud to bude enom trošku možné tak příští rok určitě přijedeme znovu.

Syndikovat obsah