Dračí tanec

Chcete mít na Vaší akci něco opravdu hodně exotického a v našich končinách naprosto jedinečného?! Objednejte si u nás vystoupení s čínským drakem. Drak je v Číně symbolem bohatství, štěstí, moudrosti a úspěchu a jeho tanec je příslibem toho všeho.

 

Skupina dračího tance při Pražském klubu dračích lodí

Pražský klub dračích lodí se od počátků svého působení snaží propagovat dračí lodě nejen jako sportovní aktivitu ale klade též velký důraz na kulturu, jež je doprovází. A co by mohlo být z čínské kultury dračím lodím bližšího než právě dračí tanec?

V roce 2006 proto klub dovezl do ČR originálního, 21 metrového čínského draka, který se v Asii běžně využívá při soutěžích v dračím tanci. Následně pak vznikla skupina dračího tance, která se pod vedením zkušeného trenéra Jirky Vondráška naučila první originální českou sestavu čínského dračího tance.
 

Dračí vystoupení

Skupina dračího tance se již může pochlubit řadou úspěšných vystoupení v různých nejznámejších koutech naší republiky. Drak už například navštívil Káhiru na firemním banketu, grandhotel Pupp v Karlových Varech, různé sportovní akce, karnevaly, restaurace, kino Lucerna a palác Žofín v Praze. Prý se říká, že kdo v Praze něco znamená, chodí na Žofín. Tohle rčení se drakovi zalíbilo a už se těší, až dostane příležitost zatančit i v budově naproti přes ulici – v Národním divadle!

Drak samozřejmě nesmí chybět ani na každoročním festivalu Pražský dračí podzim - tento festival tradičně zahajuje rituálem probouzení draka a na rozloučenou předvádí zmiňovanou taneční sestavu. V roce 2008 jsme však přišli s novinkou - zahajovacím rituálem pro 2 draky - Double Dragon Show!

Draka 'oživuje' 9 lidí + jedna perla. Není to typický tanec, ale jde o souhru tanečníků s holemi na kterých je nesen drak. Drak by měl dělat rychlé a přesto hezké a plynulé pohyby (obloučky, vlny, spirálu,...) a když se to povede - pak je se na co dívat!

V současné době máme již v repertoáru tři secvičené taneční sestavy. Liší se od sebe délkou, náročností prvků, ale také potřebným prostorem, protože pro některé figury potřebujeme hodně místa. Figury obsahují takové prvky jako jsou "květ lotosu a kopající pták" a další akrobatické figury. To jakou sestavu budete chtít můžete upřesnit při vaší objednávce.

Dračí koučing

Líbí se vám náš taneční drak a chtěli by jste si to zkusit sami? Nabízíme vám na vaší akci kromě dračího tance také dračí koučing. Tedy jakési dračí taneční, kde Vám jeden z našich zkušených tanečníků v roli instruktora ukáže a vysvětlí základy dračího tance. Dále s vám secvičí některé ze základních prvků - složitost si určujete sami!!! Závěrem koučingu je improvizované taneční vystoupení!

Tento koučing doporučujeme zejména jako doplněk k teambuildingům na dračích lodích. Ale je možné jej udělat i jako samostatnou činnost v rámci vaší akce.

Vystoupení ohnivý drak:

Zejména pro večerní produkce a produkce v místech, která lze zatemnit (sály, kina, divadla apod.) vám velmi doporučujeme speciální variantu tzv. "Ohnivého draka" Jedná se o dračí tanec při kterém je použit drak, kterého je možné zevnitř osvítit. Drak který takto svítí vypadá jako by byl stvořen z lávy, nebo přímo z ohně a taneční vystoupení s ním je tak velmi efektní a strhující.

Toto vystoupení je náročnější a vzhledem ke specifiku vnitřního osvětlení není možné tohoto draka půjčit na dračí koučing.

Náš klub disponuje celkem 4 různými draky a tanečními kostýmy, takže můžeme barevné působení a vyznění akce přizpůsobit vašim požadavkům.

 

Parametry dračího tance

- draka nese 9 tanečníků
- další tančník s perlou draka vede
- drak je dlouhý 21 metrů
- taneční parket musí být minimálně 3-4m široký, aspoň 12m dlouhý a výška by měla být alespoň 3m.
- tančí se na reprodukovanou originální čínskou hudbu
- délka vlastní sestavy je přibližně 6-10 minut, délka celého standardního vystoupení pak do 10-15ti minut

Foto a video odkazy
Taneční show Orient Expres - FOTO
Taneční show Orient Expres - VIDEO UPOUTÁVKA

Zaujal Vás dračí tanec a chtěli by jste se stát součástí naší taneční skupiny? I to je možné! Rádi Vás přivítáme na našem tréninku. V případě zájmu si o další detaily a inforamce napište na náš email