Srdečně Vás zveme k účasti na dalším ročníku závodu dračích lodí!

Nový rok 2013 s draky

Stejně jako předchozích letech, tak ani letos tomu nebylo jinak a Pražský klub dračích lodí spolu s ostatními spřízněnými tými (tým MZV a Pres-li tým) i jinými zájemci vyrazil na svou první plavbu v tomto roce. Novoroční křest vltavskou vodou byl dopřán dračím dámám čínského stylu - Palomeně a Mayi a indonéskému gentlemanu Pantunu.

Po obligatorním vytažení lodí ze zimního příbytku a jejich nastrojení světýlky jsme nastoupili do našich plavidel a vydali se vstříc Karlovu mostu. Již na cestě do samého centra města jsme byli hojně povzbuzováni mnohými diváky lemující nábřeží či stojících na mostech. Byť počasí bylo vcelku příznivé, největší problém, s kterým jsme se při naší plavbě potýkali, byl silný proud a vyšší hladina Vltavy. Proto jsme pouze krátce s oběma čínskými loděmi nahlédli do Čertovky a následně zakotveni před jedním z pilířů Karlova mostu u dřevěného vlnolamu si po dvouleté odmlce dopřáli shlédnutí novoročního ohňostroje s hudbou, který byl odpalován z pontonu u Střeleckého ostrova.

Záměr projet „pražské Benátky“, tedy pod původním obloukem Juditina mostu jsem vzhledem k výše uvedenému vodnímu stavu vzdali a vydali se zpět proti proudu na loděnici. Ale i toto jsme zvládli, zdárně dorazili na Císařskou louku a lodě opět uložili k zimnímu spánku, aby si ještě mohly odpočinout před nastávající dračí sezónou. Průjezdy smíchovskou komorou tam i zpět byly tentokráte poklidné, aniž bychom se museli přetlačovat s obřími plavidly, třebaže po vyplutí z kotvícího ohňostrojového stanoviště jsme si s nimi tak trochu hráli na kličkovanou.

Děkujeme všem zúčastněným, že s námi mohli strávit první den tohoto roku na vodě a přejeme všem mnoho zdaru a síly nejen na trénincích, ale i v závodních kláních či při jiných dračích aktivitách. Budeme se opět těšit, že se s vámi uvidíme ať už jako se soupeři na vodě či při jiných setkáních v přátelském duchu.

Odkazy na fotogalerie:
http://goauld.rajce.idnes.cz/Ohnostroj_20130101
http://marketa-ru.rajce.idnes.cz/13_01_01_Draci_Novy_rok/

Datum konání: 
Pát, 18/01/2013
Syndikovat obsah