Srdečně Vás zveme k účasti na dalším ročníku závodu dračích lodí!

Závody a startovné

Popis jednotlivých typů závodů:

- Závod na 250 metrů: Klasický závod dračích lodí odpovídající pravidlům IDBF. Trať o délce 250 metrů se souběžným startem s vyrovnáním lodí. Kormidelníky zajišťuje organizátor festivalu. Posádka max. 18 pádlařů+1 bubeník/ice. Tento závod bude vyhlášen ve dvou kategoriích: „Open“, kde je možné libovolné složení posádky a v kategorii „Mixed“, kde je nutné mít minimálně 6 žen na pádle.

- Závod na 1000 metrů: Závod na dlouhé trati. Trať s otočkou. Intervalový start. Kormidelníky zajišťuje organizátor, na požádání může mít posádka vlastního kormidelníka. Posádka max. 18 pádlařů+1 bubeník/ice.

- Závod indonéských lodí – Pohár Tanjung Pinangu: - Závod na tradičních indonéských lodích na trati dvakrát 300 metrů s otočkou. Souběžný start dvou lodí. Tento závod se pojede podle pravidel a systému jakým se jezdí závody ve městě Tanjung Pinang v Indonésii odkud pocházejí naše indonéské lodě. Posádka max. 12 pádlařů. Kormidelníka zajišťuje organizátor festivalu. Tento pohár probíhá pod záštitou ambasády Indonéské republiky, která také věnuje ceny pro vítěze tohoto poháru. Zástupci ambasády – její Chargé d’Affaires pan Azis Nurwahyudi a další hosté - budou přítomni závodům, kde také osobně předají ceny vítězům tohoto poháru.

- Závod jednoho muže – Pohár Qu-Yuana: Recesní závod. Za každý tým bude nominován jeden! závodník, který pojede sám v dračí lodi a bude soutěžit s ostatními na trati 100 metrů. Z přihlášených týmů do této soutěže bude sestaven vyřazovací systém.

- Závod v přetahování: Recesní závod - Posádku tvoří 6 členů týmu. 2 týmy sedí proti sobě v lodi a přetlačují se pádlováním. Z přihlášených týmů do této soutěže bude sestaven vyřazovací systém.

Poznámka: Organizátor si vyhrazuje právo zrušit jeden nebo oba recesní závody v případě malého počtu přihlášených nebo z časových důvodů.

Startovné

Druh startovného
Startovné na Pražském dračím podzimu
(zahrnuje startovné na všechny závody a občerstvení pro posádku max. 18 + 1 osob)
7 500,- 295,-

 

Za každého dalšího člena posádky pro účast na Pražském dračím podzimu se platí 400 Kč (16,- EUR). V ceně startovného je zahrnut jeden trénink před závody pod vedením zkušeného kormidelníka a trenéra z řad našeho klubu.

V ceně startovného je zahrnut i vstup na sobotní party s kulturním programem. Platí jako vstupenka pro celý startující tým. Samostatné vstupné na párty je 50,- Kč na osobu.

Termín pro registraci týmů je – 31. srpna 2010  

Termín pro úhradu startovného – 9. září 2010

Přihlašování na festival: ZDE

Datum konání: 
Čtv, 22/07/2010