Srdečně Vás zveme k účasti na dalším ročníku závodu dračích lodí!

Referát o cestě do Brandenburgu

O předešlém víkendu se hrstka našich odvážných draků již pošesté zúčastnila halových závodů konaných dne 21.1.2017 v německém Brandenburgu.

V pátek v podvečerních hodinách vyrazilo z Prahy deset závodníků a jeden prozatím spící drak, pohodlně naskládaní do třech osobních vozů. Cesta i díky živým rozhovorům příjemně a rychle ubíhala, jen s jednou krátkou přestávkou, a tak za několik málo hodin jsme všichni šťastně dorazili do krásného historického centra města Brandenburg. Tam jsme jako už poněkolikáté byli k naší radosti ubytováni opět v Café Contact nedaleko Brandenburské katedrály.

Je to úžasný dům s krásnou podkrovní spací místností, skvěle zařízenou kuchyňí, pohodlným rohovým gaučem, kulečníkem, fotbálkem a tajnou, velmi tajnou místností, která je oceňována dámami...ale je tajná, tak vám o ni nic neřekneme. Když jsme se všichni dosytosti nasytili a dopola navínili, usnuli jsme spokojeni a plni očekávání toho, co nás druhý den čeká...

Druhý den ráno po vydatné snídani...kde nesměly chybět dvě kostky másla...jsme si ještě před náročným celodenním sportovním výkonem dopřáli příjemnou procházku na čerstvém zimním vzduchu po malebném centru města. Bylo poetické procházet se mezi slepými rameny a zátočinkami, kde i přes mráz není těžké představit si, jaké to musí božské v létě, když se všechna ta voda začne hemžit loďkami, pramičkami, čluny, jachtami a parníky...

A pak nastalo poledne, závody mohly začít. Náš klub měl opět tu čest zatančit zahajovací dračí tanec. Všichni, podotýkám i zapřísáhlý netanečník Jarda a Martin, jsme se oblékli do slavnostního tanečního obleční, navlékli bílé ponožky a bílé tenisky a za hudebního doprovodu nezaměnitelných německých hitů jsme předvedli krátké dračí představení. Obecenstvo tvořeno především ostatními družstvy nás odměnilo vděčným potleskem, nám bylo děsný vedro, ale byly jsme spokojený :-)

Samotné závody byly dlouhé (do 20hod) a Volné chvíle trávil každý po svém. Někdo s knihou, s pivem, párkem, někdo v družném hovoru s ostatními, někdo dokonce pod stolem. Jeli jsme celkem pět rozjížděk. Pod vedením našeho trenéra netrenéra Joža jsme se pokoušeli o různé taktiky. Děkujeme. Všichni jsme do toho dali vše, co jsme mohli, co nám síly stačili. Ze 24 posádek jsme nakonec skončili 23., historicky prý poprvé, co jsme nevyhráli žádnou rozjížďku. Vždycky nám kousek sil chyběl, abychom uspěli. Škoda, ale nevadí, je to pro nás další zkušenost...

Po skončení závodů a vyhlášení vítězů, nám milý a pohostinní pořadatelé i letos volně zpřístupnili úžasný aquapark. Přesně jak se říkalo, tak ikdyž by se zdálo, že už fakt nemůžem, tak se najednou v každém z nás probudil ten malý hravý človíček a zařádili jsme si tak, že bysme se i mezi prvňáčky hravě ztratili. Nemůžu nezpomenout především ďábelské jízdy tobogánem (ještě teď možná někoho pálí zadnice) nebo na hledání Jožova ztraceného klíčku od šatny na dně nazénu... Bylo to prostě príma.

Druhou noc jsme se na našem skvělém "hotelu" rozrostli o ostatní dva české týmy. K mému překvapení jsme se krásně vešli a přátelsky jsme si večer popovídali. Od našeho milého předsedy Milhauze jsme každý dostal zlatou medaili značky Fidorka a nechali kolovat samoseotevřené šampaňské.

Ráno jsme se pak rozjeli bezpečně zpět do svých domovů. Děkuji našim úžasným řidičům. Milí závodníci, tanečníci, draci, byl to krásný víkend, na který se opět nezapomene a zapíše se do již už tak bohaté historie našeho klubu. A fakt nevadí, že jsme nevyhráli :)

Díky a už se těším na příště (ha, již tuto soboto v Brně)

Zapsala Zuzka

Akce se zúčastnili Milhauz, Jožo, Robin, Jarda, Martin, Jitka, Ema, Matka, Terka a Zuzka a ještě drak.

Datum konání: 
Sob, 21/01/2017
Syndikovat obsah