Rektorský sportovní den ČVUT - Výsledky

Rektorský den ČVUT byl i v roce 2012 naplněn údery bubnů. Pu úspěšných minulých ročnících se našemu klubu podařilo ve spolupráci s ÚTVS ČVUT a SU ČVUT připravit akci na dračích lodích pro zaměstnance i studenty ČVUT.

V areálu vodních sportů na Císařské louce v Praze se ráno sešla ještě dosti nesourodá skupina studentů, doktorandů, pedagogů, zaměstnanců a dalších. Během raního řazení, ale zejména následných tréninků se z nich pak staly závodní týmy, které pod vedením našich zkušených kormidelníků absolvovaly tréninkové jízdy. V rámci těchto tréninkových jízd se pádlaři dozvěděli základy správného pádlování na dračí lodi a vyzkoušeli si několik tréninkových cvičení na zlepšení koordinace jednotlivců i týmu. Nakonec tréninkové jízdy si pak nanečisto vyzkoušeli trať závodu na 250 metrů.

Výzvu k účasti na závodech dračích lodí nakonec vyslyšely tyto fakulty a tyto závodní týmy

Označení Studentská sekce Označení Zaměstnanecká sekce
Název týmu Fakulta Název týmu
Fakulta
S1** Fitanic FIT Z1** Fitanic FIT
S2* FEL Force One FEL Z2 Blikající žárovka FEL
S3* Strojaři FS Z3 Super Fénix FS
S4 Biomedici FBMI Z4 Dračice ze Strojárny FS
S5 Demoliční četa FSv Z5 Cihla FSv
S6 Spící kachničky FD Z6 Lvíčata školka
S7 Tralalalala FJFI      

*Pozn. Posádky S2 a S3 spojily své síly a soutěžily společně jako strojně elektrický tým "Fel Force One & Strojaři"
**Pozn. Studenti a zaměstnanci FIT spojili své síly a soutěžili společně ve studentské sekci jako "Fitanic"

Po polední pauze, ve které občerstvení zajistila Studentská Unie ČVUT ve spolupráci se sponzorem akce Pivovarem Svijany, pokračoval program ostrými jízdami. Ani nevlídné počasí se na náladě sprotovců nijak nepodepsalo, všude panovala dobrá nálada, veliké odhodlání a také patřičná závodní nerovizita ze závodů, které měly přijít.

Mezitím se také na Vltavě objevila loď s těmi nejmenšími pádlaři a sice loď se Lvíčaty - s dětmi z univerzitní školky. Věřím, že i pro ně to byl zážitek a že až vyrostou, tak budou mít jasno jakému sportu se na rektorském dni věnovat. :-)

Ve 13 hodin pak byly zahájeny závodní rozjížďky. V rámci těchto rozjížděk každá posádka absolvovala minimálně dva závody s tím, že pokud se nepodařilo posádce uspět v první rozjíždce, tak systémem oprav se mohla přesto dostat až do finále. Závod se jel pouze na pořadí, které rozhodovalo o postupu. Výsledky byly průběžně uveřejňovány na informační tabuli a tak se posádky mohly dozvědět, jak na tom zrovna jsou a do které jízdy se kvalifikují.

Po rozjížďkách, opravných jízdách a semifinále pak již bylo jasné, kdo vytvoří finálové čtveřice v jednotlivých kategoriích. Ve finálových závodech pak za notného povzbuzování přítomných diváků ze sebe závodní týmy dostaly to nejlepší a také přišly o zbytek sil. Finálový závod, kde opět rozhodovalo pořadí, byl pro informaci také měřen sportovní časomírou. A jak to tedy dopadlo?

Výsledky závodů:

v kategorii studentů:

Studenti
Pořadí Jméno týmu Čas
1 S4 - FBMI - Biomedici 1:13,40
2 S5 - FSv - Demoliční četa 1:17,52
3 S7 - FJFI - Tralalalala 1:21,67
4 S6 - Spící kachničky 1:22,45
5 S2+S3 - FS+FEL - Fel Force One & Strojaři neměřeno
6 S1 - FIT - Fitanic neměřeno

v kategorii zaměstnanců:

Zaměstnanci
Pořadí Jméno týmu Čas
1 Z5 - FSv - Cihla 1:17,44
2 Z2 - FEL - Blikající žárovka 1:21,16
3 Z3 - Super Fénix 1:21,79
4 Z4 - Dračice ze strojárny 1:36,19
5 Z6 - Lvíčata neměřeno

Po skončení soutěží byl čas na vyhlášení výsledků a ocenění nejlepších posádek. Díky našemu sponzorovi - Pivovary Svijany - bylo možné předat všem členům nejlepších třech posádek v obou kategoriích hodnotné ceny. Další ceny věnovala také SU ČVUT. Kromě ocenění nejlepších posádek v celkovém pořadí, bylo také předáno několik zvláštních cen.

Své ocenění si přišly převzít "Dračice ze Strojárny" tedy jediný čistě ženský tým, který to měl v soubojích opravdu těžké, ale přesto se účastnil finále a všechna děvčata podala parádní výkon. Věříme, že dračice budou ostatním příkladem a my se příští rok dočkáme většího množství ženských posádek.

Další zvláštní ocenění patřilo také tajemníkovi fakulty strojní Ing. Zápotockému, který svoou osobní účastí a aktivitou dokázal přivést na závody dvě startující posádky fakulty strojní.

A poslední ocenění patří prof. Václavu Havlíčkovi - rektorovi ČVUT - který převzal záštitu nad celou sportovní akcí dračích lodí a rovněž svou osobní účastí podpořil závody a svůj tým. Zároveň také předal ceny vítězům. Tím dokázal, že ČVUT je sportu nakloněna a podporuje také volnočasové aktivity studentů i zaměstnanců

Jménem organizátora akce - Pražského klubu dračích lodí - bych rád poděkoval panu rektorovi prof. Václavu Havlíčkovi za jeho účast, další díky patří také doc. Jiřímu Drnkovi - řediteli ÚTVS za pomoc s realizací akce. Dále bych chtěl poděkovat Čestmíru Bulířovi z ÚTVS za jeho osobní angažovanost na přípravách akce, Radimu Roškovi a dalším členům SU za její zajištění a všem zaměstnancům a studentům za to, že přišli a užili si společně Rektorský den - Závody dračích lodí.

Výsledky ke stažení:

PDF s Výsledky

Již brzy zde umístíme rozsáhlejší fotogalerii a odkazy na externí galerie!

Máte své fotky? Máte svou galerii? Pošlete nám odkaz na praguedragons@gmail.com

Rektorsky den 2012 - 4lodí
Datum konání: 
Čtv, 17/05/2012
Syndikovat obsah