První dračí loď na Plumlově

Na tři krále roku 2016 se nám v poště objevil email

Ahoj, jsme prostějovská posádka jezdící pod názvem Vrahovická sací jednotka (VSJ - www.vsj.webnode.cz) a sháníme dračí loď (20ku) k tréninkovým účelům. Proto se na Vás obracíme s dotazem, zda se právě Vaše posádka nechystá vyřazovat či prodávat dračí loď. Pokud by tomu tak bylo, neváhejte nás kontaktovat.

Tak jsme představili tu situaci, kdy klub podobných nadšenců, jako jsme my, pořizuje svoji první loď...nebylo co řešit. Museli jsme být u toho. Připomnělo nám to naší situaci, když před 18 lety přišly první lodě k nám. Takže jsme se domluvili, že Vrahovákům loď prodáme. 

A protože jsme chtěli být u té radosti, kterou naše loď způsobí (a také proto, že disponujeme vozíkem na přepravu lodí) jsme se domluvili, že loď předáme na společném tréninku s Vrahováky na Plumlovské vodní nádrži.

Sraz a předání lodi byl domluven na 14 hodinu. Po kratším proplétaní se a složitém manévrovaní s dlouhým návěsem (lodě měří 12,5 metru) po příjezdové cestě u nádrže, jsme dorazili na místo určeni. Loď, včetně hlavy a ocasu, bubnu, lavičky, kormidla a paličky, to vše bylo připraveno pro již čekající nové vlastníky. Bylo krásné vidět, s jakou vervou se vrhli na rozbalování lodě, na kterou tak dlouho cekali. A nadšení v jejich očích bylo pro nás velkou satisfakci za nekonečnou jízdu v kolonách po D1.

Proběhla krátká instruktáž, jak dobře připevnit buben a kormidlo, jak s tak velkou lodi bezpečně manipulovat a dávat ji na vodu i z ní. Dál nebylo nač cekat. Chopili jsme se pádel, posadili se do lodí a po doplnění našeho týmu několika zkušenými členy VSJ a reportérkou Prostějovského deníku, jsme vyrazili vpřed. Kormidelník si postupně zkoušel novou loď a díky instruktáži se naučil nové fígle, jak takřka dvoutunové monstrum krotit. Šlo mu to pěkně, pohodová objížďka přehrady se tak velmi rychle zvrhla ve sportovnější záležitost. Na závěr jsme si tak mohli dát přátelský závod na 200 metrů před zraky přítomných diváků.

O naší jízdě a křtu lodí se můžete dočíst i v Prostějovském denníku.

Po příjezdu ke břehu začaly oslavy. Nás bohužel další povinnosti a plánovaná uzavírka dálnice vyhnaly v nejlepším. Museli jsme stihnout jako jedni z posledních projet pod mostem čekajícím na demolici, jinak by nás s dlouhým návěsem čekala těžká cesta po okreskách. Afterparty jsme si tak udělali v motorestu a jeho dětském koutku. Další místo, kam už nikdy nesmíme… :-)

Díky pohostinnosti domácího týmu doufáme, že jsme v Plumlově nebyli naposledy a že s fajn partou VSJ někdy v budoucnu uděláme na jejich krásné přehradě víkendové soustředění se vším všudy. Už se na to moc těšíme.

Jak říkají domácí -“Čtvrtky všem!“

Datum konání: 
Sob, 07/05/2016
Syndikovat obsah