Dračí tanec otevíral Pražský Carneval

V sobotu 11. února 2012 byl s velikou slávou zahájen Pražský carneval. stalo se tak na slavnosti "OTEVŘENÍ MĚSTA KARNEVALU / SLET MASEK" která se konala na Staroměstském náměstí v Praze.

Tuto slavnost předcházel slavnostní průvod, který šel od Clam-Gallasova paláce v Husově ulici po trase královské cesty směrem na Staroměstské náměstí.

Nepřehlédnutelnou součástí této slavnosti byl náš čínský drak. Už v průvodu se stal velmi výraznou dominantou a mířily na něj snad všechny objektivy pražanů, ale i cizinců, turistů a všech návštěvníků. Náš drak je povahy veselé a proto si to, že ho všichni zdraví, náležitě užíval.

Na slavnosti byli přítomny masopustní masky z Hlinska, řezníky z Břevnovského masopustu, ale i benátské masky. Na pódiu se také objevil šašek, který pro Krále karnevalu získal od zástupce města právo otevřít brány zábavě a smíchu.
V rámci slavnosti pak drak popřál všem přítomných zdar, bohatství a štěstí tak jako to dokáže jenom on - dračím tancem. Náročná, ale velkolepá taneční sestava, kterou drak převedl v krutých podmínkách zledovatělé dlažby a teploty kolem -10°C se divákům líbila a ocenili ji velkým potleskem.
Po vystoupení jsme se drakem vydali na pouť po Staroměstském náměstí, kde jsme se stali doslova obětí nájezdů fotografů, rodičů s dětmi a asijských turistů, kteří fotili co to šlo. Zejméně čínští turisté byli z draka docela u vytržení a domáhali se držení tyče, nebo aspoň klubové vlajky. Jsme rádi, že jsme tímto způsobem mohli přispět k uctění právě probíhajícícho roku vodního draka.
Chvála ovšem patří nejen drakovi, ale také ostatním maskám a jistě i organizátorům celé akce.

Více o akci se můžete dočíst na webu organizátora - Bohemian Carnevalle - ZDE

A reakce v médií zde:
Novinky.cz
Lidovky.cz

Video zde:


DragonDance_Carneval2012
Datum konání: 
Úte, 14/02/2012

Komentáře

Dračí tanec na Staromáku

Úchvatné, můj obdiv, že nikdo neuklouzl a neupadl. Myslím, že po tom tanci musíte být pěkně zmakaní.
Přeji ještě mnoho takto úspěšných a podařených tanců. Mirka V

Syndikovat obsah