Srdečně Vás zveme k účasti na dalším ročníku závodu dračích lodí!

Jeden obyčejný trénink dračího tance

Rozhodl jsem se, že Vám popíšu jak vypadá jeden běžný trénink dračího tance. Vybral jsem tedy zcela náhodně trénink, který se odehrál v týdnu před Halovým pohárem dračícho lodí, který náš klub organizoval a kdy bylo třeba draka připravit na cestu do bazénu. Takže to zas tak běžný trénink nebyl.

Trénink začíná samozřejmě rozcvičkou abychom se jednak zahřáli a protáhli ale také zvyšovali svou výkonnost a akrobatickou devednost. Protože co si budeme říkat, náročnost dračího tance roste. No a jestli chceme někdy na závody v dračím tanci...je třeba dost zabrat.


Po rozcvičce následují nácviky jednotlivých prvků i nácvik celých sestav. A na závěr si většinou přidáváme ještě trénink nových prvků, speciálních věcí a někdy taky jenom prostě blbneme.
Na tomto tréninku nás na konci čekal speciální úkol. Bylo třeba draka demontovat z tyčí aby jej bylo možné přepravit do bazénu. Samotná demontáž draka je úkol hodný několika inženýrů a mužů a žen s těžkými kladivy :-) nebo stačí ráčnové klíče a dostatek trpělivosti. Rozebraný drak svádí k různým hrátkám. Třeba k tréninku superkrátkého draka, ke kterému stačí jen dva nosiči. V někom také drak probouzí skryté touhy či vlohy. Ale dopředu říkám, že drak je povahy dobré a přátelské a ještě nikdy nikomu neublížil*

Po tréninku jsme zašli na jedno, dvě konzultační. Byly tupláky, takže vlastně dvě až čtyři konzultační. Bylo třeba probrat poslední úspěchy dračího tance, připravit se na halový pohár a dodržet pitný režim. Závěrečnou tečkou pak byla večerní dračí jízda. Pět draků složených ve Fabii kombi se vydalo na zběsilou jízdu pražskými ulicemi. No a na každé červené, kdy se auto méně otřásalo jsme se snažili vyfotit. Řidič byl sice oslepen bleskem, ale vidíte že se to povedlo a máme tak fotku s drakem.
No a takhle tedy vypadají dračí tréninky? Nevěříte? Tak přijďte!!!
* aspoň ne záměrně :-) ale těch boulí a modřin a rozřízlých rukou...

Drakova_premiera
Datum konání: 
Úte, 06/03/2012

Komentáře

To je moc pěkné video

Vidím, že jste připraveni na mnoho alternativ - extrémně nízké prostory, málo tanečníků, mnoho drakobijců... :-)
N.

Syndikovat obsah