Rektorský sportovní den ČVUT 2024 - Souboj fakult

14/05/2024 - 00:30
14/05/2024 - 18:00

 

AKTUÁLNĚ!!! 

Zde jsou kompletní výsledky závodu dračích lodí z Rektorského dne!!!

Pořadí Jméno týmů - kategorie STUDENTI dosažený čas
1 Nadace pro záchranu Pater Nosteru (FS) 02:12,80
2 R899 Přerovský zubr (FD) 02:22,72
3 eFloat (FEL) 02:25,16
Pořadí Jméno týmu - kategorie zaměsnanci, dosažený čas
1 12W1VD (FD) 00:44,56
2 UCEEBOAT (UCEEB) 00:46,48
3 Dračí elektřina (FEL) 00:46,80
3 Ústavní (FS)

pozn. V závodě studentů jde o součet časů tří jízd.

ODKAZ NA STAŽENÍ VÝSLEDKŮ - S T Á H N O U T

Dovolte mi, abych vás jménem klubu pozval na 12. ročník soutěže Rektorský sportovní den – Souboj fakult, který ve spolupráci s partnery pořádá Pražský klub dračích lodí. 

Závod je určen pro všechny členy akademické obce ČVUT, ale ne jen pro ni. I letos se tu objeví hosté z VŠCHT. O vzájemném souboji se aktálně jedná.

Pohár studentů - kategorie určená studentům bakalářského, magisterského i doktorského studia na ČVUT v Praze
Pohár zaměstnaneců -  určená pedagogům, ale i dalším zaměstnancům ČVUT, jeho součástí a dalších organizací.
Pohár VŠCHT - samostatná soutěž pro studenty z VŠCHT, kteří budou soupeřit mezi sebou a jak doufáme, tak na závěr také vyzvou týmy z ČVUT a dojde na vzájemný souboj. Kdo je na tom lépe s pádlem? Uvidíte na závodech!

Další možnou kategorií bude v případě dostatečného počtu (nejméně 3 týmy) Pohár ženských posádek. V případě malého počtu budou ženské týmy zařazeny do kategorie studentů a jejich výsledky hodnoceny v rámci ostatních soutěžících.

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY

Závodní tým tvoří max. 24 osob, kteří vytvoří posádku maximálně 20 pádlařů a jeden bubeník/bubenice. Zbylí členové týmu jsou náhradníci, kteří se mohou střídat. Tým by si měl rovněž zvolit svého kapitána, který posádku zastupuje. Závod počítá i s možností, že nikdo z účastníků ještě na dračí lodi nebyl a nemá tak žádnou zkušenost. Proto bude v rámci dopolední části programu zařazen trénink. Ten obsahuje vysvětlení techniky a bezpečnostní školení, spojené s tréninkovou jízdou v délce cca 20 minut. 

Pro zajištění bezpečnosti budou všichni pádlaři vybaveni vestami, které vám stejně jako pádlo zapůjčíme. Kvůli zachování fair-play a stejných podmínek pro všechny vlastní pádla nejsou dovolena!

Pro lepší přípravu můžete využít extra tréninků pro vaší posádku, více informací níže.

Dračí lodě jsou sport, který je vhodný pro všechny dospělé bez rozdílu pohlaví či věku! Na jedné straně je to závod, na druhé je to zábava u vody!

Máte rádi vodu? Máte rádi týmové sporty? Nevíte co dělat o rektorském dni? Přijďte si tedy zapádlovat a zasoutěžit s ostatními fakultami.


PŘIHLAŠOVÁNÍ k účasti:

1) Jste student ČVUT? Přihlašování bude možné na stránkách https://soubojfakult.su.cvut.cz
Tam se přihlaste a staňte se členem týmů příslušné fakulty/Organizace. Kromě toho je také událost na FB zde:
https://www.facebook.com/Souboj.fakult.CVUT

2) Jste zaměstnanec ČVUT? Přihlašte se u svého fakultního koordinátora a pokud nevíte, přihlaste se u zástupce ČVUT v organizačním týmu, kterým je Čestmír Bulíř - cestmir.bulir@utvs.cvut.cz

PŘIHLAŠOVÁNÍ POSÁDEK SPADAJÍCÍCH POD ČVUT KONČÍ V NEDĚLI 12. 5. 2024 

Členové se do přihlášených posádek se mohou hlásit i poté a definitivní uzávěrka týmu je až odevzdáním rozpisky v den závodu.
Samotná registrace posádek proběhne ráno na místě v den akce. Kapitán posádky odevzdá při registraci vyplněný posádkový list. Posádkový list můžete vyplnit až na místě, nebo si stáhnout následující dokumenty a vyplnit je v předstihu. Podpisy členů týmu však musí být vlastnoruční!!!

Posádkový list: Stáhnout Excel nebo Stáhnout PDF

Informace k závodu:

Startovné:
Startovné pro studenty či zaměstnance spadající pod ČVUT v tomto závodě činí 100,- Kč za osobu (a max. 2000,- Kč za tým). Toto startovné se platí prostřednictvím kapitána při registraci posádky v den závodu.

Závod: sprint na 200 metrů v kategorii OPEN (to znamená libovolné složení posádky co do počtu mužů a žen) resp. WOMAN (to znamená 100% žen pro závod ženských posádek

Kategorie: Zaměstnanci ČVUT, Studenti ČVUT, Ženská kategorie jen v případě dostatečnéhho počtu zájemců(min. 3)
Počet posádek: Předpokládáme maximum 16 ve všech kategoriích.
Posádka: 16-20 pádlařů a bubeník (tým může mít s náhradníky celkem až 24 členů) 
Místo závodu: Areál loděnice ČVUT - Mapy.cz - Informace na webu ÚTVS
Ceny pro vítěze: 

Závod dračích lodí bude vyhodnocen na místě a účastníci všech kategorii obdrží diplomy a vítězové také věcné ceny. Navíc studentské posádky jednotlivých fakult jsou zařazeny do Souboje fakult.

Dračí lodě jsou závěrečným závodem souboje fakult a tak budou zároveň předány ceny vítězné posádce souboje fakult.

Věcné ceny zajišťují ČVUT a PDBC. 

 

Podle počtu účastníků bude určen závodní systém. Na místě pak rovněž rozlosování týmů do jednotlivých rozjížděk. O nasazení do postupových jízd rozhodne los. O postupu do dalších kol a do finále rozhodnou výsledky jednotlivých týmů v postupových jízdách.

Předběžný program akce dne 14. 5. 2024:

           9:00 - otevření závodního areálu - příchod účastníku, shromažďování týmů
           9:05 - zahájení registrace závodníků - zápis účastníků do listin u svých kapitánů
           9:30 - porada přítomných kapitánů (dokončení registrace)

          9:45 -  Slavnostní zahájení, zahájení tréninkových jízd.

10:00-12:00 - tréninky týmů a zkušební závodní jízdy.

12:00-12:30 - přestávka v programu

12:30-15:30 - postupové jízdy, opravné jízdy, semifinále – podle postupových závodů a utkají se o finálovou účast.

15:30-16:15 - Finálové jízdy pohárů ČVUT

16:15-16:30 - Vyhlášení výsledků.

 Pozn. program je předběžný a může se změnit dle počtu aktuálně startujících týmů či povětrnostních podmínek. Organizátor si vyhrazuje právo na změnu programu či úpravu závodního systému.

Občerstvení:

Občerstvení během akce bude zajišťovat ÚTVS ČVUT formou cateringu. Můžete se těšit na hotová jídla, jídla z grillu, ale také třeba na salátový bar, obložené bagety a zmrzlinu.

K dispozice bude venkovní stánek s výčepem a nápoji a rovněž bude k dispozici bar v objektu loděnice ČVUT. V obou případech bude nabízet sortiment piva, nealko piva a limonády. K dispozici budou rovněž teplé nápoje - káva, čaj.

UPOZORNĚNÍ:

Na základě negativních zkušeností s jistou zaměstnaneckou posádkou v roce 2016 si jako organizátor vyhrazujeme právo ze závodu vyloučit jednotlivce, nebo i celý tým kvůli přemrštěné konzumaci alkoholu a to z důvodu ohrožení bezpečnosti účastníků závodu a ohrožení plynulosti akce.

REKTORSKÝ DEN JE OSLAVOU, ALE OSLAVOU SPORTU A SPORTOVNÍHO DUCHA!

Doprava:

K dopravě na místo využijte přednostně MHD!

 Spojení MHD -  Ze stanice Smíchovské nádraží (Metro B) bus č. 129, 172, 241, 243, 244 do stanice Malá Chuchle (zastávka na znamení). Po vystoupení z autobusu jděte dolů z náspu a pak vpravo po chodníku zpět do centra, a zase vpravo podchodem k řece. U řeky vlevo a po levé straně je areál loděnice ČVUT.

Spojení autem - z centra - příjezd po ulici Strakonická, sjet za zastávkou MHD vpravo. od Zbraslavi - příjezd po ulici Strakonická, na úrovni čeprací stanice obdočit vpravo na most a přejet na druhou stranu. Parkování aut v obou případech možné v ulici Zbraslavská s přihlédnutím k místnímu dopravnímu značení. Parkování v místě je velmi omezené

Spojení na kole, či bruslích - K loděnici ČVUT je možné dojet po cyklotrase A1 vedoucí po levém břehu Vltavy od Smíchovského nádraží, resp. zastávky Lihovar.

Spojení pro turisty - Po zelené značce od Nádraží Braník přes Branický most (most inteligence) a pak dolů po schodech a po břehu či ulici Strakonická k loděnici.

Výsledky z posledního ročníku najdete zde:

http://praguedragons.cz/cs/content/rektorsky-sportovni-den-cvut-2023-souboj-fakult

 

Co s sebou? 

Jako účastník (člen posádky)
Vezměte si oblečení do lodi. Zařiďte se podle aktuálního počasí. Doporučujeme mít do lodi kompletní oblečení včetně bot. Na sebe raději několik vrstev, horní vrstvu voděodolnou či nepromokavou. Vhodné jsou kraťasy či třičtvrteční kalhoty, a tričko či mikina přihléhavého střihu. Vhodné je mít větrovku pro případ horšího počasí.

Nezapomeťe si vzít peníze na startovné a občerstvení a dobrou náladu a chuť vyhárvat.

Jako návštěvník -
vynechte náhradní oblečení ale nezapomeňte vzít peníze na občerstvení a dobrou náladu:-)

 

Aktuálně přihlášené týmy jednotlivých součástí ČVUT:

  zaměstnanci studenti (v závorce aktuální počet členů týmů fakulty)
1  FD  
2  UCEEB (UCEEBoat)  
3  CIIRK  
4  Ústav technické matematiky FS - Ústavní  
5  FEL Kruštof Pučejdl (Roboat) ???  
6    
7    
8    
9
 
10    
11    
12    

A jaká budou skutečná jména posádek? To se nechte překvapit, na místě!!! Většinou je to tak, že posádka je sice z FS ale vymyslí si na moderátora nějaký hodně složitý a vtipný název...

*Neúplné posádky spojíme dohromady, aby vytvořily posádky úplně. Ať si každý kdo chce jet,může zazávodit!!!

 

Tréninky posádek před závody:
Všem posádkám nabízíme možnost placených tréninků na dračí lodi. Tyto tréninky proběhnou pod vedením zkušeného kormidelníka z našeho klubu. Kormidelník předá posádce i základní pokyny jak správně pádlovat a závodit a připraví je tak na závody.

V rámci zachování fair play a stejných podmínek pro všechy týmy je omezen počet tréninků jedné posádky. Jedna posádka se může takto účastnit maximálně 3 přípravných tréninků. POZOR! Tréninky nejsou v místě závodu(tedy na loděnici ČVUT)! Tréninky se odehrávají na loděnici PDBC v Braníce, délka tréninku je 60 minut na vodě a všechno potřebné vybavení vám zapůjčíme.

Speciální cena tohoto tréninku na akci rektorský den je 100,- Kč za osobu a trénink. Platí se vždy na tréninku.

Tyto tréninky nejsou individuální, ale vždy pro posádku. Žádost o tento trénink posílá kapitán týmu a to na adresu praguedragons@gmail.com. Na základě emailu se kapitánovi ozve náš klubový koordinátor a domluví detaily.

Chcete-li potrénovat individuálně - využijte možnost se účastnit tréninku PDBC, který probíhá každé pondělí a čtvrtek od 18:00 hodin. Více informací zde na webu PDBC.

Tréninky a volné termíny:
Termíny budeme doplňovat, dle zájmu a možností loděnice! Pokud chcete trénovat, ale nehodí se vám žádný z volných termínu, tak nám napište - pokusíme se vyhovět vašim požadavkům.

Datum Čas Posádka Kormidlo  STAV
 6.5.  19  FD  Dejv  proběhlo
 9.5.  19  FD  Dejv  proběhlo

 

Legenda ke STAV:
- OK - trénink platí, tým je přihlášen, kormidelník domluven
- TÝM - kormidelník může, není přihlášený tým
- KOR - tým je přihlášen, zatím není kormidelník
- ? - není zatím ani jedno

Přímý kontakt na technického organizátora závodu:

praguedragons@gmail.com
Jan Tomíček, tel. +420 602 557 359 

 

Odkazy na videa a fotografie z minulých ročníků:

FOTOGALERIE ROKU 2018:

Galerie Fotografií - LINK ZDE

https://www.youtube.com/watch?v=VXr7PrM_2uo

 

FOTOGALERIE ROKU 2017:

 https://www.facebook.com/dacesilian/media_set?set=a.1536292566389139.1073741862.100000252317606&type=3

https://www.facebook.com/pg/fkbion/photos/?tab=album&album_id=625845134287759 

Fotogralerie roku 2015

Hodně fotek najdete na Facebooooooooku-ku: zde:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1000625819972000.1073741840.471603329540921&type=1

Odkaz na fotogalerii pro rok 2014:
Fotografie Posádky Dračice ze strojárny které nafotila Alena Langerová
Oficiální fotografie Studenstké unie umístěné na Facebooku

Video od týmu stavařů z roku 2013: https://www.youtube.com/watch?v=lORL62K13I0 
Oficiální galerie na webu Studentské unie ČVUT: Odkaz na fotogalerii

Spolupracující organizace:

STUDENTSKÁ UNIE ČVUT -  http://www.su.cvut.cz/

ÚSTAV TĚLESNÉ VÝCHOVY A SPORTU ČVUT -  http://www.utvs.cvut.cz/

PRAŽSKÝ KLUB DRAČÍCH LODÍ -  http://www.praguedragons.cz/

Syndikovat obsah