HP 2017 - Praha -jaké to bylo pro PDBC?

Přátelé,

Máme za sebou další Halový Pohár. Letos to byl již šestý ročník. Dle počtu posádek (25) je patrné, že o tento závod je i nadále velký zájem. A jak probíhal???

Úderem sedmé hodiny se část z nás sešla na loděnici, aby se naložilo vybavení, připojily lodě, a to vše se odvezlo na místo konání HPčka, které je již tradiční – plavecký bazén Slavie. Na místě již čekala druhá pracovní skupina, která s elánem jim vlastním vyložila vybavení, sundala lodě, omyla lodě atd atd. Následovaly přípravy, registrace týmů a spousta dalších aktivit ;o). Úderem 11:15 (takhle přesně nám to vyšlo) se vřítil do prostoru bazénu náš taneční drak, který společně s lvem předvedl velmi pěkné vystoupení (soudím dle ohlasu posádek na ochoze). A závody mohly začít. Letos se závodu účastnila i posádka našeho klubu. A jak si vedla???

Nalosováni jsme byli do skupiny B společně s následujícími týmy:

-          Hruštičky k nakousnutí

-          AZUMA Dragons

-          RK Dragons Jablonec II

-          Fitness Zimák

Celkem silná skupina.

První jízda:  hned soupeř  z těch nejsilnějších – Hruštičky k nakousnutí. Bojovali jsme. Nicméne po 12,1sekundách jsme podlehli.

Druhá jízda: Azuma Dragons. První vítězná jízda naší posádky v čase 18,3sekundy.

Třetí jízda: RK Dragons Jablonec II. Další vítězství  38,2sekund.

Čtvrtá jízda: Fitness Zimák. Druhá prohra naší posádky v čase 22,2sekund.

Těmito výkony (dvě výhry, dvě prohry) jsme se kvalifikovali do kategorie SPORT.

Další souboje zatím uvádím bez časů ;o)

Jako první soupeř v pavoukovi nám připadnul tým Palm Bitch -> vítězství naší posádky.

Soupeř druhý – opět RK Dragons Jablonec II -> další vítězství

Soupeř třetí – Leviathan Dragons – souboj o postup do finále. Ač jsme se snažili, museli jsme se sklonit před touto posádkou, která je sestavena z našich bývalých členů.

Následoval tedy souboj o třetí místo. K tomuto souboji jsme se do lodi posadili opět proti posádce DK Dragon Jablonec II. No a do třetice všeho dobrého jsme tuto posádku opět porazili.

Náš tým tímto obhájil třetí místo v kategorii SPORT z Brna, za což jsme dostali velice krásný pohárek.

Musím říci, že to byl příjemně prožitý den nejen z pozice organizátora ale i člena závodní posádky.

Myslím, že laťku jsme si dali hodně vysoko. Už nyní se těším na to, co přinese další ročník tohoto, již tradičního, závodu.