Rektorský sportovní den ČVUT 2017 - Souboj fakult

17/05/2017 - 00:00
17/05/2017 - 18:00
Rektorský den ČVUT

AKTUÁLNĚ!!! 

 Výsledky Závodu dračích lodí Rektorského dne 2017

Hlavní výsledky:

Pořadí Jméno týmů - kategorie studenti dosažený čas
1 Heroes of FBMI 01:00,82
2 Nebelvír (FSv) 01:01,13
3 Řezníčkova kravata (FS) 01:01,22
Pořadí Jméno týmu - kategorie zaměsnanci, dosažený čas
1 Alumni 01:01,66
2 UCEEB Boat 01:01,80
3 Eperimentální centrum FSv 01:05,00

ODKAZ NA STAŽENÍ VÝSLEDKŮ - S T Á H N O U T

FOTKY A VIDEA:

 https://www.facebook.com/dacesilian/media_set?set=a.1536292566389139.1073741862.100000252317606&type=3

https://www.facebook.com/pg/fkbion/photos/?tab=album&album_id=625845134287759 

Sportovní rektorský den ČVUT je svátek pro všechny sporty a sportovce kteří působí v akademické obci.

Dovolte mi, abych vás jménem klubu pozval na další ročník soutěže Rektorský sportovní den – Souboj fakult, který ve spolupráci s partnery pořádá Pražský klub dračích lodí. 

Závod je určen pro všechny členy akademické obce ČVUT a v jeho rámci budou vyhlášeny dvě, resp. tři kategorie. Kategorie studentská určená studentům bakalářského, magisterského i doktorského studia a druhá kategorie zaměstnanecká určená pedagogům, ale i dalším zaměstnancům ČVUT. Tým tvoří vždy zaměstnanci, nebo studenti jedné fakulty či organizace. Třetí kategorií budou v případě dostatečného počtu (nejméně 3 týmy) ženské posádky. V případě malého počtu budou ženské týmy zařazeny do kategorie studentů.

V letošním roce poprvé otevíráme možnost pro účast posádek z jiných akademických institucí, zejména univerzit. Pro ně jsou určena 4 volná místa ve startovním poli. I zde platí, že se můžou účastnit posádky studentské i zaměstnanecké.

Závodní tým bude tvořit max. 21 lidí, kteří obsadí loď jako 20 pádlařů a jeden bubeník/bubenice. Tým by si měl rovněž zvolit svého kapitána, který posádku zastupuje. Předpokládá se, že nikdo z účastníků ještě na dračí lodi nebyl a nemá tak žádnou zkušenost. Proto bude v rámci dopolední části programu zařazeno vysvětlení techniky a bezpečnostní školení, spojené s tréninkovou jízdou v délce cca 20 minut.

Pro zajištění bezpečnosti budou všichni pádlaři vybaveni vestami, které vám stejně jako pádlo zapůjčíme. Kvůli zachování fair-play a stejných podmínek pro všechny vlastní pádla nejsou dovolena!

Pro lepší přípravu můžete využít extra tréninků pro vaší posádku, více informací níže.

Dračí lodě jsou sport, který je vhodný pro všechny dospělé bez rozdílu pohlaví či věku! Na jedné straně je to závod, na druhé je to zábava u vody!

Máte rádi vodu? Máte rádi týmové sporty? Nevíte co dělat o rektorském dni? Přijďte si tedy zapádlovat a zasoutěžit s ostatními fakultami.

PŘIHLAŠOVÁNÍ k účasti:

1) Jste student ČVUT? Přihlašování bude možné na stránkách http://soubojfakult.su.cvut.cz/ a staňte se členem týmů příslušné fakulty.

Chcete vědět, kolik je už přihlášených posádek a lidí z vaší fakulty? Koukněte se SEM 

Na této adrese je odkaz pro přihlašování

http://soubojfakult.su.cvut.cz

2) Jste zaměstnanec ČVUT? Přihlašte se u svého fakultního koordinátora, nebo zástupce ČVUT v organizačním týmu, kterým je Čestmír Bulíř - cestmir.bulir@utvs.cvut.cz

3) Jste student či zaměstnanec mimo ČVUT? Přihlaste se tedy přímo u organizátora akce dračích lodí, kterým je Jan Tomíček z Pražského klubu dračích lodí - praguedragons@gmail.com.

PŘIHLAŠOVÁNÍ POSÁDEK SPADAJÍCÍCH POD ČVUT KONČÍ V PONDĚLÍ 15. 5. 2017 - Členové do posádek se mohou hlásit i poté.

PŘIHLAŠOVÁNÍ POSÁDEK MIMO ČVUT KONČÍ V PONDĚLÍ 8. 5. 2017 - Členové do posádek se mohou hlásit i poté.

Samotná registrace posádek proběhne ráno na místě v den akce. Kapitán posádky odevzdá při registraci vyplněný posádkový list. Posádkový list můžete vyplnit až na místě, nebo si stáhnout následující dokumenty a vyplnit je v předstihu. Podpisy členů týmu však musí být vlastnoruční!!!

Posádkový list: Stáhnout Excel 2013 nebo Stáhnout PDF

Informace k závodu:

Startovné:
Startovné pro studenty či zaměstnance spadající pod ČVUT v tomto závodě činí 1000,- Kč za posádku, (tedy cca 50,- Kč za osobu). Toto startovné se platí prostřednictvím kapitána při registraci.

Startovné pro studenty či zaměstnance mimo ČVUT v tomto závodě činí 4000,- Kč za posádku. Toto startovné se platí na základě faktury předem, dle domluvy s organizátorem PDBC.

Závod: sprint na 200 metrů v kategorii open (to znamená libovolné složení posádky co do počtu mužů a žen)
Kategorie: Zaměstnanci a Studenti. Ženská kategorie jen v případě dostatečnéhho počtu zájemců(min. 3)
Počet posádek: Maximálně 24 ve všech kategoriích
Posádka: 16-20 pádlařů a bubeník (tým může mít s náhradníky celkem až 25 členů) 
Místo závodu: Areál loděnice ČVUT - Mapy.cz - Informace na webu ÚTVS
Ceny pro vítěze: 

Závod dračích lodí bude vyhodnocen na místě a účastníci všech kategorii obdrží diplomy a vítězi také věcné ceny. Navíc studentské posádky jednotlivých fakult jsou zařazeny do Souboje fakult.

Dračí lodě jsou závěrečným závodem souboje fakult a tak budou zároveň předány ceny vítězné posádce souboje fakult.

Věcné ceny zajišťují ČVUT a PDBC. 

 

Podle počtu účastníků bude určen závodní systém. Na místě pak rovněž rozlosování týmů do jednotlivých rozjížděk. O nasazení do postupových jízd rozhodne los. O postupu do dalších kol a do finále rozhodnou výsledky jednotlivých týmů v postupových jízdách.

Předběžný program akce dne 17.5.2015:

           9:00 - otevření závodního areálu - příchod účastníku, shromažďování týmů
           9:05 - zahájení registrace závodníků - zápis účastníků do listin u svých kapitánů
           9:45 - porada kapitánů (dokončení registrace)

          10:00 -  Slavnostní zahájení, rozlosování postupových jízd.

10:00-12:00 - tréninky týmů a základní závodní jízdy.

13:00-16:00 - postupové jízdy, opravné jízdy, semifinále – podle postupových závodů a utkají se o finálovou účast.

16:30-17:00 - Finálové jízdy

    cca  17:30 - Vyhlášení výsledků.

 Pozn. program je předběžný a může se změnit dle počtu aktuálně startujících týmů či povětrnostních podmínek. Organizátor si vyhrazuje právo na změnu programu či úpravu závodního systému.

Občerstvení:

Na základě kladných ohlasů z minulého ročníku bude zachována široká nabídka jídel i nápojů. Občerstvení během akce bude zajišťovat ÚTVS ČVUT formou cateringu. Můžete se těšit na hotová jídla, jídla z grillu, ale také třeba na salátový bar, obložené bagety a zmrzlinu.

K dispozice bude venkovní stánek s výčepem a nápoji a rovněž bude k dispozici bar v objektu zrekonstruované loděnice ČVUT. V obou případech bude nabízet sortiment piva, nealko piva a limonád. K dispozici budou rovněž teplé nápoje - káva, čaj.

UPOZORNĚNÍ:

Na základě negativních zkušeností s jistou zaměstnaneckou posádkou v roce 2016 si jako organizátor vyhrazujeme právo ze závodu vyloučit jednotlivce, nebo i celý tým kvůli přemrštěné konzumaci alkoholu a to z důvodu ohrožení bezpečnosti účastníků závodu a ohrožení plynulosti akce.

REKTORSKÝ DEN JE OSLAVOU, ALE OSLAVOU SPORTU A SPORTOVNÍHO DUCHA!

Doprava:

K dopravě na místo využijte přednostně MHD!

 Spojení MHD -  Ze stanice Smíchovské nádraží (Metro B) bus č. 129, 172, 241, 243, 244 do stanice Malá Chuchle (zastávka na znamení). Po vystoupení z autobusu jděte dolů z náspu a pak vpravo po chodníku zpět do centra, a zase vpravo podchodem k řece. U řeky vlevo a po levé straně je areál loděnice ČVUT.

Spojení autem - z centra - příjezd po ulici Strakonická, sjet za zastávkou MHD vpravo. od Zbaslavi - příjezd po ulici Strakonická, na úrovni čeprací stanice obdočit vpravo na most a přejet na druhou stranu. Parkování aut v obou případech možné v ulici Zbraslavská s přihlédnutím k místnímu dopravnímu značení.

Spojení na kole, či bruslích - K loděnici ČVUT je možné dojet po cyklotrase A1 vedoucí po levém břehu Vltavy od Smíchovského nádraží, resp. zastávky Lihovar.

Spojení pro turisty - Po zelené značce od Nádraží Braník přes Branický most (most inteligence) a pak dolů po schodech a po břehu či ulici Strakonická k loděnici.

Výsledky z minulého ročníku najdete zde:

http://www.praguedragons.cz/cs/content/rektorsky-den-cvut-2016-zavod-dracich-lodi-vysledky

 

Co s sebou? 

Jako účastník (člen posádky)
Vezměte si oblečení do lodi. Zařiďte se podle aktuálního počasí. Doporučujeme mít do lodi kompletní oblečení včetně bot. Na sebe raději několik vrstev, horní vrstvu voděodolnou či nepromokavou. Vhodné jsou kraťasy či třičtvrteční kalhoty, a tričko či mikina přihléhavého střihu. Vhodné je mít větrovku pro případ horšího počasí.

Nezapomeťe si vzít peníze na startovné a občerstvení a dobrou náladu a chuť vyhárvat.

Jako návštěvník -
vynechte náhradní oblečení ale nezapomeňte vzít peníze na občerstvení a dobrou náladu:-)

 

Aktuálně přihlášené týmy jednotlivých součástí ČVUT:

  zaměstnanci studenti (v závorce aktuální počet členů týmů fakulty)  
1 Spolek absolventů a přátel ČVUT  FA (2)  
2  CIIRC  FBMI (33) mužská + ženská posádka  
3  Experimentální centrum FSv  FD (2)  
4  Lvíčata  FEL (19)  
5  UCEEB  FIT (33) mužská + mix posádka  
6  Fakulta strojní  FJFI (38) mužská + ženská posádka  
7    FSv (38) mužská + mix posádka  
8    FS (21)  
9
 Ostatní (17) bude asi MÚVS  
10    ISC (blíže neurčený počet)  
11      
12      

Jména přihlášených studentů a složení posádek lze zjistit na stránkách SU: http://soubojfakult.su.cvut.cz

A jaká budou skutečná jména posádek? To se nechte překvapit, na místě!!!

Holky pozor...Pozor! 

Vzhledem k tomu, že se nejspíše přihlásí 3 ženské posádky, tak letos patrně pojedeme poprvé samostatnou kategorii ženských posádek. Čekají nás tak tedy možná tři samostatné poháry!!! FIT a FSv mají našlápnuto k ženské posádce, ale chybí holky! Holky hlašte se.

Co takhle FA? Holky, nechte chvíly plavat prkna (rozuměj CAD software) a přijďte si zapádlovat!!!

Tréninky posádek před závody:
Všem posádkám nabízíme možnost placených tréninků na dračí lodi. Tyto tréninky proběhnou pod vedením zkušeného kormidelníka z našeho klubu. Kormidelník předá posádce i základní pokyny jak správně pádlovat a závodit.

V rámci zachování fair play a stejných podmínek pro všechy týmy je omezen počet tréninků jedné posádky. Jedna posádka se může takto účastnit maximálně 3 přípravných tréninků. POZOR! Tréninky nejsou v místě závodu(tedy na loděnici ČVUT)! Tréninky se odehrávají na loděnici PDBC v Braníce, délka tréninku je 60 minut na vodě a všechno potřebné vybavení vám zapůjčíme.

Speciální cena tohoto tréninku na akci rektorský den je 50,- Kč za osobu a trénink. Platí se vždy na tréninku.

Tyto tréninky nejsou individuální, ale vždy pro posádku. Žádost o tento trénink posílá vždy kapitán týmu a to na adresu praguedragons@gmail.com. Na základě emailu se kapitánovi ozve náš klubový koordinátor a domluví detaily.

Tréninky a volné termíny:
Termíny budeme doplňovat, dle zájmu a možností loděnice! Pokud chcete trénovat, ale nehodí se vám žádný z volných termínu, tak nám napište - pokusíme se vyhovět vašim požadavkům.

Datum Čas Posádka  
čtvrtek 11.5. 18:00   ?
  19:00   ?
 pondělí 15.5. 16:00   CIIRC CVUT (zrušeno posádkou) DK 
  17:00    DK 
 úterý 16.5. 17:00   DK
  18:00  FBMI - mix  DK 

Čas uvedený jako XX:XX bude ještě upřesněn.

Program a další informace naleznete také na Facebooku a dále na stránkách http://soubojfakult.su.cvut.cz

Přímý kontakt na technického organizátora:

praguedragons@gmail.com
Jan Tomíček, tel. +420 602 557 359+420 602 557 359 

Odkazy na videa a fotografie z minulých ročníků:

FOTOGALERIE ROKU 2016:

Fotogralerie roku 2015

Hodně fotek najdete na Facebooooooooku-ku: zde:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1000625819972000.1073741840.471603329540921&type=1

Odkaz na fotogalerii pro rok 2014:
Fotografie Posádky Dračice ze strojárny které nafotila Alena Langerová
Oficiální fotografie Studenstké unie umístěné na Facebooku

Video od týmu stavařů z roku 2013: https://www.youtube.com/watch?v=lORL62K13I0 
Oficiální galerie na webu Studentské unie ČVUT: Odkaz na fotogalerii

Spolupracující organizace:

STUDENTSKÁ UNIE ČVUT -  http://www.su.cvut.cz/

ÚSTAV TĚLESNÉ VÝCHOVY A SPORTU ČVUT -  http://www.utvs.cvut.cz/

PRAŽSKÝ KLUB DRAČÍCH LODÍ -  http://www.praguedragons.cz/

Syndikovat obsah